• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да инсталирам некој IM Messenger на samsung E590

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vvasiljevski

Intern
22 септември 2008
2
0
Може ли некој да ми објасни како да инсталирам Ebuddy или некој друг messenger на Samsung E590? И да ми каже каде да ги најдам програмите?
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Имаш на www.getjar.com. Од таму ќе си го одбереш моделот и ќе си ги бараш потребните програми. Откако ќе ги најдеш програмите сними ги на твојот мобилен. Потоа од твојот мобилен го бараш местото каде што си го снимил програмот, а кога ќе го најдеш, ќе го инсталираш. Сега неможам да ти барам МСН, мислам дека можеш да се снајдеш. Поздрав.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Најубаво ти е директно од веб страната на ebuddy. Едноставно отвори го пребарувачот во мобилниот, и пиши ја следнава адреса wap.ebuddy.com или wap.mig33.com. И двете ти се линкови до IM за мобилни. После тоа се што ти останува е да одиш download и самото ќе се инсталира на мобилниот.
ВАЖНО: Мора да имаш јава на мобилниот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,570
Мислења
823,613
Членови
28,075
Најнов член
GGPPkorcula
На врв Дно