• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да инсталирам игра на Ipod ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Може ли некој да ми каже како да инсталирам игра на Ipod ?
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
ipod touch претпоставувам? ќе се закачиш на wireless, ќе одиш во installer, и кога ќе ти направи refresh на sources, во листата за install на апликации ќе видиш групација games треба да има.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Фала StarBuck,моментално Ipod-от не ми е при рака,кога ке имам време ќе проверам дали е така :)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
ако има нешто проблеми кажуј :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,711
Мислења
849,196
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно