• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да инсталирам eBuddy Messenger?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Imam SE w810i.
Slegnav eBuddy Messenger kompatibilen za mojot telefon ali neznam kako da go instaliram i se so treba da se instalire tama pred tva ili so znam vie kazejte ako znaete oti mi se pise so drugari na MSN :p

Fala unapred.:tainstven:
 

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
vaka messengerot ke go izvadis od www.getjar.com koga ke go downloadiras treba da ti e vo .JAR otkako ke go stavis msn na mobilniot ke odis na nego open i vo aplikacii ke namestis taka ke mozes da go koristis msn na mobilniot.So sreka:D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
brat go slegnav i go staviv vo w810i Phone folderot go najdov na telefon ali mi dava Opcija Install pretisnuvam i mi vika Operation Failed.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,972
Мислења
853,904
Членови
29,621
Најнов член
unnamed192
На врв Дно