• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da instaliram Backtrack 2?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

{gb}

Intern
8 март 2008
50
0
baram pomos da mi kazete kako da instaliram Backtrack 2 POzz..
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Каде сакаш да го инсталираш ?
Зашто не го користиш само како live cd ?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

{gb}

Intern
8 март 2008
50
0
nejkam na CD sakam da go instaliram na hardiskot ako mozes daj video POzz..

ako znaes kazi sto da pisam da imam internet na BackTrack
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
{gb}, прво, една тема е за едно прашање, второ ставај ги во соодветен форум а не ги расфтлај и трето со тој однос мислам дека нема да добиеш некоја помош тука.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
{gb}, за интернет побарај за PPPoE околу форумов за Линукс, има многу прашања за конектирање на АДСЛ преку линукс и неколку проблеми притоа и нивни решавања како на пример овде:

http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=4259
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Друже ако не знаеш да подесиш нет на BackTrack, тогаш не ти препорачувам ни да го користиш, а камоли да го снимиш на HDD, затоа што има една од потешките процедури кај Linux дистрибуциите.
А доколку сакаш да научиш, со малку добро однесување и почит кон членовите јас лично ќе се ангажирам да ти помогнам и со тутови и со видео.
Поздрав.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,651
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно