• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

kako da instaliram audio driveri..?

Soul_Keeper

Intern
30 октомври 2008
13
0
vaka...koa odam na my computer device manager pokazuva deka se mi e instalirano vo sound osven Realtek AC`97 audio simnuvah probavah braka ama nisto od mene.. :D ako moze nekoj da mi pomogne mi treba itno...
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Како прво кажи го точниот модел на твојата звучна картица, па ќе пробам да ти најдам драјвери. Се работи за Realtek AC`97, така?
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Како што кажав во другата тема:
Вака може налесно да се куртулиш од проблемот:
Влези во Device Manager, и најди на звучната (има жолт ? до иконата).
Кликни 2 пати на неа, и одбери Update Driver. Одобри му дека може на нет да бара драјвери, а во меѓу време стави до ЦДто со драјвери во ЦДромот.
Речи му да бара...
Во најголем дел од случаевите ова работи беспрекорно :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.892
30.919
kalco.ru
Па симни ги драјверите што ти ги дадов инсталирај ги рестартирај го компјутерот и ВОЗИ!!!!!!!!!:))
 

Soul_Keeper

Intern
30 октомври 2008
13
0
vaka..dodeka go instaliram driverot mi dava realtek ac`97 audio has not passed windows logo testing... i mi dava stop or continue istalitaion i odam continue i se zavrshe i koa odam restart pa go ima istiot prasalnik pred driverot realtek i koa oadm updite pak ne daa nikakvi rezulatati...i???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Пробај со драјверите од официјалниот сајт на Realtek од линкот што ти го дадов погоре.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Не може да не бива. И јас ја имам истата звучна картица. Баш сега ги симнав и јас истите драјвери и направив update на старите. Се е во ред кај мене. Не знам како може кај тебе да не ги прифаќа драјверите.

Значи последните драјвери што ти ги препорачав да ги симнеш се инсталационен фајл (WDM_A406.exe) Digitaly signed. Инсталирај го овој фајл и нема тука да ти се појави not passed windows logo testing... Stop or Continue. Сигурно грешиш некаде. Мора да работат овие драјвери.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Ај вака.
Во Device Manager направи и Uninstall на карктицата. Направи рестарт на компјутерот и пробај од ново со драјверите.
Ако несака, во Add & Removе можеш да го исбришеш СП3 :)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Ако несака, во Add & Removе можеш да го исбришеш СП3 :)

Нема врска SP3. И јас имам ЅР3 и истата звучна картица и немам никаков проблем.
@Soul_Keeper
Пробај да направиш Uninstall на карктицата. Направи рестарт на компјутерот и пробај од ново со драјверите.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.369
211
Ај кажи што матична имаш, може да ти помогнам така... Погоре тоа што го пиша не е никаков модел на звучна, туку само нејзина карактеристика!
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
328
Абе штом си ги инсталирал, рестартирај. Драјверите не се install 'n' play!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.287
Мислења
920.571
Членови
32.944
Огласи
1.084
Најнов член
Scruzz
На врв Дно