1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Како да го вратам YouTube акаунтот?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Luxell, 30 Декември 2013.

1. Luxell

Luxell
    Gaining Experience

236
    53
    7 Јули 2012
    Машко
    Ми го избришаа youtube акаунтот заради некојси авторски права на видеа што сум ги поставил 2009/10 и ниту знаев дека некој поседува авторски права на нив, криво ми е бидејќи имав повеќе плејлисти со песни кој што долго време ги полнев.
    Испратив барање да ја проверат уште еднаш потврдата за бришење ама неуспешно,го добив овај одговор:
    Има шанса некако да го вратам,кај да им пишам дека ќе ги избришам сите видеа поставени од моја страна само нека го вратат,или нешто сл.

2. psyside

psyside
    Rising Star

26,424
    27,108
    4 Септември 2008
  3. Master_Boy

Master_Boy
    Баниран/a

427
    216
    28 Април 2013
    Машко
    Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
    Нов акаунт :D

4. alumen :)

alumen :)
    On your way to fame

1,122
    587
    6 Јануари 2012
    Машко
    Освен нов акаунт ништо друго не можеш..

5. FLEGMA

FLEGMA
    Epic

8,548
    12,810
    2 Август 2012
    Машко
    Пиши дека си ги сакаш приватните ствари назад. ништо повеќе

6. Luxell

Luxell
    Gaining Experience

236
    53
    7 Јули 2012
    Машко
    Баш ми оди на нерви ова едно што нема официјално кај да ги исконтактираш за ваков проблем,друго баш се чудам како може да ти го избришат цел акаунт а си го користел години не се само видеата поставувани тука имаш коментари,претплатници,лајкови и се тоа оди во неповрат,разбирам да има санкции во контекст на забрана на уплоад и сл. како што е на фб ако додаваш пријатели отповеќе ќе бидеш блокиран одредено време да не можеш да додаваш и тн. ама ова да те избришат " од корен" е пак стварно нема правда :mad:

7. stefan_v

stefan_v
    On your way to fame

1,419
    600
    3 Мај 2010
    Машко
    Тоа е, јутуб пред некое време со нивниот "систем за заштита од плагијати" на познатите јутубери кои прават реценции за игрите пола од видеата им ги суспендирале наеднаш и на сите, а некои имаат и над милион субскрајбери, и тоа како набожемски компаниите и издавачите на игрите да побарале да се одстранат(ubisoft, deepsilver, итн скоро сите), а испаднало дека тоа нема врска и дека самиот јутуб го направил тоа, односно на твое авторско видео им дава право на некој друг(content matching system) што е безвезе. Па после издавачите требаше сите суспендирани видеа да ги одобрат(на кого што им ги дале лиценците) што е OMG, па дури и да се извинат издавачите(ubisoft, deepsilver итн) за нешто што немаат врска, а нит побарале нешто да се направи.:monster:
    А можно е тоа што си го добил како одговор не ме чуди да е од автомат, ама ај.
    Иначе еве ти еден рејџ на еден јутубер со проблем со суспендирани видеа

На Luxell и alumen :) им се допаѓа ова.
  8. Luxell

Luxell
    Gaining Experience

236
    53
    7 Јули 2012
    Машко
    Ништо ако успеам да го вратам некако арно ако не тоа е тоа :(
    А на кој начин би можел да ги заштитам моите видеа со авторски права,порано мислам имав видено веб страна каде што го пријавуваш каналот и сите видеа ти ги заштититуваат,така беше нешто?

9. Harrabed

Harrabed
    Practice makes perfect

1,372
    1,446
    22 Април 2013
    Машко
    Не му се работе
    Што се секираш за некој плејлисти.

Мене до сеа 4 ми избришаа па што да кажам.

10. Luxell

Luxell
    Gaining Experience

236
    53
    7 Јули 2012
    Машко
    Имав и мои лични видеа,над 10 плејлисти со повеќе видеа во нив,претплатен бев на многу канали од кој добивав известувања за нивните најнови активности,се на се го имав прилагодено според потребите.

11. Luxell

Luxell
    Gaining Experience

236
    53
    7 Јули 2012
    Машко
    Ај да не отворам нова тема дали има некоја страна каде што се пријавуваш и ти го заштитуваат youtube каналот со твои авторски права на видеата што ги поставуваш,имав порано негде читано дека има и ваква можност?
    Вака нешто:
    http://www.ofps.org.rs/o_nama/ko_smo_i_sta_radimo/
    https://www.facebook.com/KVZMusic/info

Сподели

Вчитување...