• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da go uklucam Safely Remove Hardware

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Kako da go uklucam Safely Remve Hardware, bidejki ne mi se pojavuva.
 

Атачменти

 • 4.9 KB Прегледи: 28
M

Mr.Alien

Гостин
како не ти се појавува, а на сликата која ја закачи го има?
Во овој случај, само кликни со левото копче врз прозорчето што ти се појави и тоа е тоа...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
go slikav od drug kompjuter kaj mene tuka ne se pojavuva. Pak problemot go resiv so pravenje na shortcut i vnesuvanje na patekata.
Problemot e sto ne mi se pojavuva vo dolniot desen agol i ne mozam da gi isklucuvam uredite kako na pr USB itn
 
M

Mr.Alien

Гостин
Имаш и втора опција, влагаш во My Computer, десен клик врз иконата на уредот и Eject.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
EVE KAKO GO RESIV PROBLEMOT

Како да направите Shortcut на Safely Remove Hardware?

Кликнете десен клик на Desktop / New Shortcut и внесете RunDll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL HotPlug.dll потоа кликнете на Next, потоа внесете го имете на фајлот како сто сакате да се вика и кликнете на Finish.
За да поставите икона внесете го следново во Change “Icon %windir%\system32\HotPlug.dll”

Vi BLAGODARAM ZA VASITE MISLENJA
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Pa neli procedurata e ista kako usb, bidejki e uklucen na usb port.
Ne mora da znaci samo za wireless, na primer infrared se isklucuva na toj nacin neli.

Ako ne sum vo pravo koregirajte me?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Go resiv problemot blagodaram za dosegasnite informacii. Slobodno mozete da ja zatvorite temava.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,898
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно