• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да го ставиш твоето име кај часовникот? :)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Ideme

Start -> Control Panel -> Regional and Language Options -> Costumize -> Time
i kaj time format pisete h:mm 'tvoetoime' i Apply Ok i ke Izleze. :)
Imeto treba da se pise so '
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Дополнување
h:mm за америчко време односно 12am и 12pm
H:MM за европско време 24.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
А мораше ли да отвориш нова тема,зошто не ја ставиш во Виндовс трикови :))
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Го ставив бе кај АМ И ПМ go staviv gore kaj часот HH:MM 'stole'
и послем доле кај АМ го написам истото 'stole' и ка ПМ го написав тоа 'stole' и пак ми дава тоа " 23:34 оле "
?:chudenje:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно