• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kako da go odkodiram k750i

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,263
1,049
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Stotuku dobiv nov mobilen od svajcarija, no treba da se odkodira za da go koristam so sim od tmobile. dali nekoj znae kako mzoe da se napravi toa po doma ili mora da se nosi na majstor ? :rolleyes:
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Постојат повеќе начини како можеш да го одкодираш, јас ќе ти предложам еден од тие начини. Пробај со користење на Total MultiServer, можеш да го download - ираш ( ТУКА ). За што станува збор можеш да провериш ( ТУКА ) или на неговиот Официјален Сајт ;)
 

sasha

Intern
9 јуни 2007
30
1
A dali nekoj znae kade mozam da dekodiram sagem my401c i kolku pari ke me cini?pozz...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,924
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно