1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да го направам ова?

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од INTEL-fan, 24 Септември 2011.

 1. INTEL-fan

  INTEL-fan
  Intern

  70
  4
  15 Август 2011
  Здр моментално работам во 3дс макс и ова видео на другар е правено во 3дс макс
  е сеа кажејтеме како да го нарправам тоа сцената што врти дајне некој туторијал
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Ќе поставиш на сцената камера, и ќе и оставуваш key моменти доле во timeline-от. На секој key момент ќе ја мрдаш камерата со viewpoint до некоја точка понатаму на кругот, и ќе гледаш првата и последната точка да ти се софпаднат со позицијата на камерата. После удри на Play копчето доле и би требало да ја видиш анимацијата :)
   

Сподели

Вчитување...