1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да го исклучам 'viewer mode' на Corel...

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Metodija, 28 oктомври 2014.

 1. Metodija

  Metodija
  Intern

  6
  0
  23 Август 2013
  Машко
  Неколку пати веќе инсталирам Corel,прво 6ka,па пробав и со 5ka,по извесно време ми го дава во 'viewer mode' и неможам да експортирам т.е принтам ништо...и пак од почеток инсталација и пак крак и пак по некое време истото....знае ли некој како може да се санира тоа? чепкав на нет,има некои 'подлабоки' кракови али пак по извесно време се појавува тоа...неам направено упдате ништо,не знам до што е проблемот. Ако има некој искуство со истово нека го сподели па да најдеме решение:)

  Фала однапред

  поздрав
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,344
  1,010
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На omegaRED и borcep им се допаѓа ова.
 3. Metodija

  Metodija
  Intern

  6
  0
  23 Август 2013
  Машко
  ..па у софтвер е...кај да пишам??
   
 4. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,330
  2,778
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Не е за форумов, општо. Не е дозволено постирање на кракови и сл.
   
 5. Roncic

  Roncic
  Гостин

  unable updates .... И решен проблем.
   
 6. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,175
  20 Април 2007
  Машко
  Несака ни така. И јас го имам истиот проблем :)
   
 7. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,087
  3,215
  2 Септември 2012
  Машко
  Стави 7 ца , јас го имав истиот проблем со 6 ката и тоа на 5 компјутера во исто време.
  Се малтретирав 2-3 дена и на крајот ставив 7 ца на сите компјутери , топ е сега. ;)
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...