• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ги скратам песните со кој софтвер?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TATJANSIM

Intern
18 декември 2007
37
0
Сакам да скратам песна од цела само дел да снимам. Немам идеја како да го направам тоа само рефрен од некои песни ми треба, па после да ги изрежам сите една по друга повеке песни само рефрени.
Поздрав.
 

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
sound forge ... било која верзија .... професионална прогрограма која ја користат скоро сите телевизии за преработка на звуци ....

ја немам работено одамна али се сеќавам како беше
значи чекор 1. ја отвараш саканата песна .... чекор 2 притискаш play .... во моментот кога ке стигни рефренот ( или саканиот дел од песната) ке притисниш М од тастатура ( или Ctrl + M беше не ме факај за збор) ... чекор 3 ја снимаш во саканиот формат ... и ја имаш сечена таа песна :) (за ринг тон на мобилен ти е ... ПРИЗНАЈ:)):LOL: )
позз
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
virtual DJ има опција, само бираш дел стискаш record и voila. После тоа ќе треба да го смалиш bit rate-от зошто ги снима со 1411 kbit.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,839
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно