• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kako da gi najdam skrienite dokumenti

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
odam vo tools i trazam folder options ama mesto toa na negovo mesto ima sinhronize
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

pozz:

bravo::bravo::bravo:
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Можеби штетата е направена од вирус. Јас имав на неколку компјутери таков случај. Не ми текнува како се викаше вирусот, но многу е незгоден. Updatе-јтуван анти вирус го отстранува, а штетата јас ја поправив со repare на windows-от
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
100% e virus. napraj vaka:

1. Otvori RUN i pisi regedit
2. Odi na ovaa pateka: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\
Explorer
3. Izbrisi go parametarot od desnata strana: "NoFolderOptions"
4. Restartiraj
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Пробај вака(ако знаеш работа со регистри):HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer, и креирај key NoFolderOptions и неговата вредност стави ја на 0, или преку Group Policy во Control Panel.
Group Policy->Под User Configuration одбери:->Administrative Templates->Windows Components->Windows Explorer и од десната страна барај ја опцијата Remove the Folder Options menu item from Tools menu и подеси го.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
jas go imav istiot problem, no kaj mene ne bese od virus nego instalirav vista transformer, i mi se izgubi folder options, a imase sinhronize...
Вирус е што ја крие опцијата за Folder Options и наместо неа, последна е претпоследната Synchronize. Може да се среди со регедит како што веќе имаат неколку кажано, но битно е и еден скан да му се направи на компјутерот за да не почне пак да се "понаша" :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,705
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно