• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ги исечам последните 2-3 секунди

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,269
1,908
www.iwmnetwork.com
Имам видео од кои последните неколку фрејмс не ми требаат, односно последните 2-3 секунди. И сакам видеото да заврши таму.

Како да го направам тоа? Со помош на кој програм (по можност бесплатен) и кои се постапките? :muahaha:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

D

Администратор
31 март 2007
3,269
1,908
www.iwmnetwork.com
Ok DynamicMK, на другиот компјутер имав XP и Windows Movie Maker, го средив... изумив дека ми прати порака ти дека со тоа можам да го средам, sorry...

Case closed, Но сепак може да препорачувате други такви програми, може некој друг ке има потреба.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ok DynamicMK, на другиот компјутер имав XP и Windows Movie Maker, го средив... изумив дека ми прати порака ти дека со тоа можам да го средам, sorry...

Case closed, Но сепак може да препорачувате други такви програми, може некој друг ке има потреба.
тоа и правиме :rolleyes:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Easy Video Splitter, а за обратната постапка Easy Video Joiner. Јас ги користам овие два и ми вршат работа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,511
Мислења
822,321
Членови
28,048
Најнов член
milesp
На врв Дно