• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да ги гледате/едитирате фајловите/партициите од линукс во винодус

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Тотално не ви го препорачувам... имам лоши искуства со вакви програми .. знаат тотално да го утнат цел Линукс систем .. затоа не ни пробувајте.

БТЊ преместено .)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3
1 октомври 2008
278
9
ова е проверено и тестирано ... го користим више 8 месеца и сум немал никаков проблем

башка ова е убаа работа да не ви иде џабе местото од линукс партицијата
само ипак пазите кј ставате фајлој
/home/user/ - ovde e najsigurno

edit : a i zasto premesteno ?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Затоа што ова е софтвер, не е поврзано со некој проблем во Линукс и то.
 

Maki

Intern
29 февруари 2008
135
3
Иначе оваа програмава работи со ext3 само зашто ext3 е компатибилен со ext2, и доколку го користите драјверов нема да ги имате придобивките на ext3 додека сте у Windows.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,488
Мислења
845,359
Членови
29,298
Најнов член
Karakonzon
На врв Дно