• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kako da doznaeme koj program e napraven...

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
Aj kazete ako znaete,kako moze da se vidi koj program e napraven so koj programski jazik?
Fala mnogu!!
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Па програми во Basic повеќе или помалку лесно се познават, првично по изгледот на интерфејсот. Јава програмите ги познават по тоа што со нив има JVM или бара да го download-ираш ако го немаш (на пример LimeWire) За програмите во C незнам по што да ги познајш. За ова нека кажат искусните C програмиери. За други јазивци нека кажат другите :)

А всушност те интересира нешто конкретно или чисто информативо прашуваш?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно