1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да добијам директориум на страна?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Xenor, 27 oктомври 2009.

 1. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Горе е прашањето ако има некој идеја нека повели.

  п.с пробав со teleport pro ама не го дава цел директориум на страната.
   
 2. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Мислиш листа на сите фајлови кој се во одреден веб директориум ?
  - Пример it.com.mk/nesto и ти да добиеш листа од фалјовите во /nesto/ директориумот ? Ако е тоа мислам дека нема начин, ако имаше такво нешто немаше да постои приватност.

  Софтверите како teleport pro / httrack.. ја спуштаат страната со тоа што ги следат линковите прикажани на страната, а не преку директен пристап до директориумот.
   
 3. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Најдов како со Full path disclosure Security Vulnerability.
   
 4. CyberSpic

  CyberSpic
  Intern

  823
  26
  14 Април 2007
  Фала :D

  п.с. работи на сите страни или само на некои со пропусти, тестира ?

  edit: Security Vulnerability...silly me
   
 5. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Абе имам кренато дома сервер и видов дека имаат пристапено до ftp серверот ама сеа префрлам на linuxs се.
   

Сподели

Вчитување...