1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да добијам админ на школски компјутрер(Edubuntu)

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од KikoITman, 11 ноември 2014.

 1. KikoITman

  KikoITman
  Intern

  13
  0
  22 Јануари 2012
  Машко
  Здраво дечки има ли некој начин да добијам админ на школскиве компјутрери или некако да ја дознаам лозинката на sysadmin?
   
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,066
  3,167
  2 Септември 2012
  Машко
  keylogger или слично.:tease:
   
  На KikoITman му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,710
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Ќе учиш, ќе завршиш факултет, земаш партиска книшка, се вработуваш во министерство, ти даваат админ јусер и пасс не е тешко
   
  На JensenInterceptor, G4M3R, Zippo и уште 13 други им се допаѓа ова.
 4. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Nemozes tie se kriptirani i sysadmin ne gi znaat nitu adminite od ministerstvo root nikoj ne go znae a jas go znam netadmin ama mi blokiraa komandi osnovni vo rbash i sega vo bash rabotam
   
  Изменето од модератор: 27 ноември 2014
 5. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  најди копија од двд-то на кое ја има првата “слика“ од системот, пред да го стават тој што има можност за мониторинг на сите монитори и бутирај го :devil: ; јас имам некои дома ама незнам од кога се..
   
 6. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  Вистинко прашање е зошто ти е админ лозинка?
  За да направиш некој беља или да се правиш хакер?
  Ајде малце уклучи го тоа главче и почни да размизлуваш за последиците.
   
  На BlackOuttheWoRlD и dachosd им се допаѓа ова.
 7. dachosd

  dachosd
  Intern

  10
  2
  11 Декември 2014
  Машко
  Normalno kje ti blokira komandi, toa e idejata na rbash, restricted bash.
   
 8. dachosd

  dachosd
  Intern

  10
  2
  11 Декември 2014
  Машко
  Za koja verzija na Ubuntu se raboti? Dali e za osnovnata 7.04, onaa koja ja ima na malite laptop-i
   
 9. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
 10. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  да рбаш е со рестрикци ама одам sh па bash и ете чист баш без рестрикци
   
  На alekcackko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  Не ти треба Ne e legalno da si igras _rasipuvas,odi prasaj Googl da te nauci
   
 12. BlackOuttheWoRlD

  BlackOuttheWoRlD
  Баниран/a

  360
  53
  10 ноември 2017
  Машко
  (Y) vo pravi si osven da stai New pass.
  I kje dobie root
   
 13. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,475
  1,078
  8 Декември 2009
  Темата е стара 3 години, дечкото може магистрира.
   
  На JensenInterceptor, DarkEnchanter, G4M3R и уште 5 други им се допаѓа ова.
 14. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  497
  453
  12 ноември 2013
  ^ +1
  И пробај на кирилица да пишуваш и малку поуредно.
   

Сподели

Вчитување...