• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како да бришете кориснички мејлови од Windows Messenger

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Незнам дали убаво го свативте насловот, но сега ќе видите за што се работи.

Многу од вас имаат вклучено Windows Messenger, барем еднаш во својата кариера, некои го користат многу често и некој има потреба да го тргне својот меил од листата за логирање. Еве на што мислам:Бидејќи во Windows Messenger нема опција за бришење, има друг начин да се стори тоа. Еве како:

Одете во Control Panel -> User AccountsОдберете го вашиот кориснички акаунт (во мојот случај "Master") и потоа кликнете на Manage my network passwords од левата страна на прозорецот.Кога ќе кликнете ќе ви се појави прозорец како на сликата и одберете го маилот кој сакате да го избришете и кликнете Remove. Со оваа постапка во Windows Messenger веќе нема да го има меилот.
Туторијалот и сликите се направени од моја страна, не сум читал или гледал од никаде.

Поздрав,
Нојче Бормашинка

(користам Виста тема, нека не ве буни изгледот, инаку користам XP)
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
На поновите верзии мислам има опција forget me.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Туторијалот може да послужи за оние кои имаат постари верзии на msn
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Па насловот кажува се, Windows Messenger, што мешате понови верзии, вие мислите на Live верзиите.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
:zasramen: Наша грешка, но сепак ретко кој користи Windows messenger.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Blagojce малце си контрадикторен

:zasramen: Наша грешка, но сепак ретко кој користи Windows messenger.
А во потписот ти стои
Никогаш не вели никогаш!
:))

А на послаби компјутери, кога навистина ти е битна слободната меморија пр пентиум 3, windows messenger е добра замена за windows live messenger и слично

поз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,718
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно