• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kaj se naoga temp-ot na firefox

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Za internet explorerot znam deka se sto si gledal na internet bez razlika sto e go zacuvuva vo
C:\Documents and Settings\VasiotUser\Local Settings\Temporary Internet Files\Content.IE5\
Prasanjeto e dali nekoj znae kade se smestuvaat ovie raboti koga gi gledas preku firefox, gi imam barano no zaludno, inaku licno smetam deka bi trebalo i ovie da se zacuvuvaat na nekoja lokacija. Fala.:bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Напиши во Address bar-от about:cache и кликни ентер.. Ќе ти се отвори страница со информации за кеш меморијата на Firefox..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Toa za kesot go znam ama ne e toa sto mislev(jas ja znam i tocnata lokacija na kesot od firefox).Ako ima nekoj drug pretstava kade bi mozelo da bide neka pise slobodno.Thank's
 

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,029
www.iwmnetwork.com
Documents and Settings\IME\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\IME.koq\Cache

Obidi se i preku search, so vnesuvanje na "cache" da pobarash.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Да и притоа сликите и останатите фајлови се зачувани како системски фајлови и не е лесно да се прегледаат освен преку Mozila.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
864,034
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно