1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кај да се најде Chromecast?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од D, 22 Март 2018.

Тагови:
 1. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
  Дали некој има инфо од кај може да се набави Chromecast?
   
 2. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  316
  372
  10 oктомври 2011
  Машко
  Обичниот или верзијата што подржува 4к ?
   
 3. D

  D
  Администратор

  3,228
  1,606
  31 Март 2007
 4. Dave1

  Dave1
  Gaining Experience

  50
  86
  23 ноември 2016
  Машко
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  316
  372
  10 oктомври 2011
  Машко
  Малку им е соленка цената (повеќе од двојно), со оглед на тоа што уредот чини 30-35$ (плус данок 6-15% во зависност од државата во Америка).

  Можам да ти донесам во наредниов период (мај) кога ќе одам на пат, а доколку ти е за кратко пробување на уредот, можам да ти го позајмам мојот Chromecast.
   
  На D и Psycore им се допаѓа ова.
 6. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  319
  266
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  На Eddytion му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  311
  182
  29 oктомври 2016
  Машко
  Ova ne e Chromecast
   
 8. ipadair

  ipadair
  Intern

  6
  0
  21 ноември 2016
  Женско
  Go imam doma ako mu brka rabota na nekoj 900 denara novo neupotrebuvano[​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-A510F using Tapatalk
   
 9. tonidn

  tonidn
  Intern

  27
  19
  13 Март 2016
  Машко
  Ми личи на фејк батка.

  How to spot a fake Chromecast
   
 10. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  814
  367
  5 Јуни 2007
  Машко
 11. Андреј

  Андреј
  V.I.P

  45
  74
  4 Септември 2012
  Машко
 12. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  37
  81
  3 Декември 2016
  Машко

Сподели

Вчитување...