1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кај да најдам вакво штрафче/држач чудо кај нас?

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од toshex, 8 Мај 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,268
  18 Септември 2013
  Машко
  Нарачав од али пред цели 2 месеци ама нема абер да стигне. Не ми се чека кај може кај нас да купам вакво нешто? Не знам на македонски како да го пишам за да барам.

  Screenshot_2.png
   
 2. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  590
  555
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  далеку од ехперт .. ама у Нептун иам гледано додатци и аксесори за Go камери .. така да .. worth a shoot
   
 3. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,848
  3,943
  5 Јули 2013
  испринтај си , тридимензионално. Прво утврди кој навој е, после тоа најди завртка соодветна и за неа ќе се испринта по желба дизајн. За да ти се исплати ќе треба сам да направиш extrude неколку пати во SolidWorks.
   
 4. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  390
  193
  18 Март 2015
  Машко
  Држач за статив
   
 5. Викса

  Викса
  On your way to fame

  505
  637
  12 Март 2011
  Машко
  Види на оние селфи стаповите има ваков штраф за да закачиш камера , пробај извади еден да видиш дали ти одговара.

  [​IMG]
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,136
  12,659
  23 Јануари 2008
  Манга
  ^^ Ми ги зеде зборојте...
   
  На Викса му/ѝ се допаѓа ова.
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,268
  18 Септември 2013
  Машко
  Нишо ќе направам со штипка нешто сам, пошо навојот е универзален ама овие за GoPro рака и нога наплаќаат, а ми требаше баш такво ко на сликата - овие од селфи стикови не ми вршат работа.

  Фала на сите за советите. А овие гопро ситнуриите шо ги продаваат по илјадници денари се надевам автономна станува камерата после тоа и сама те следи и те снима.
   
 8. dddragan

  dddragan
  Gaining Experience

  208
  210
  12 Август 2014
  Машко
  Провери во GoPro MKD групата на Facebook, разлистај ги огласите, може ќе начекаш.
   
 9. JezuzNoChil

  JezuzNoChil
  Intern

  12
  7
  9 Јануари 2019
  Најдовте ли некаде?

  Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
   
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,138
  4,268
  18 Септември 2013
  Машко
  Стигна тоа од Али после некое време.
   
 11. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Навојот е универзален за стативи, ама не е баш стандарден во машинство. Сум ја имал истата мака :)
   
 12. JezuzNoChil

  JezuzNoChil
  Intern

  12
  7
  9 Јануари 2019
  И навојот е стандард и go pro mount е стандард ама ете двете заедно нема кај нас. И јас си нарачав од кина.

  Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...