• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Кај да го најдам Mplayer?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Instaliram nekojsi Mplayer so
yum install mplayer
i se pomina kako so treba dade mi success ali ne mozam da go najdam Mplayer.
Kako da go najdam gledam u man mplayer mi go dava gmplayer kako gui varijanta ali koa pisam u terminal gmplayer mi dava bash command not found.
Deka da go najdam kako ikonka
Inace koristam Fedora Core 8
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
42,661
Мислења
830,026
Членови
28,667
Најнов член
Привет
На врв Дно