• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Каде за 1-ви Мај?

Статус
Затворена за нови мислења.

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Иако 1-ви Мај некако ми е комунистички празник, но ете се слави и обичај е да се излезе некаде со друштво.
Па, каде планирате да го прославите утрешниот празник?
Ете јас конкретно со друштвото ќе бидеме во Св.Наум. Скаричка, пивце, ова-она.... се е спремно. :alkos: :)
Воедно користам прилика да во ги честитам првомајските празници и ви посакувам убав помин каде и да сте. И паметно со пијачките. Еден мој професор пред празниците ни порачуваше:
Пијте како волови а не како луѓе! Воловите пијат онолку колку што им е доста, а луѓето не знаат за доста. :))

:bye1:
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Јас на ливада некаде со друштво. Се спремно и се спремам утре од 6 за мале пешачење.:)

btw Честит празник на сите.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Јас ќе одам со другари во Волково, ке има пијачка, скара и најважно од се, ке има дружење!
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
mozebi nakaj Strnovec... po banja malku :):)
aj ubavo da si pominete
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Kade mozhe ohrigjanec da odi za prvi maj? :)
Pa normalno.. ili da zaluta nekade po planinive kade shto ni sam nema da znae kaj se naogja, ili delovite okolu ljubanishta..
Zatoa shto sum navistina golema mrza i mrazam da talkam po planini ja odbrav vtorata opcija :D
btw. Srekni prvomajski praznici i od mene.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Сеуште во преговори тука :)

Среќни празници на сите и сите убаво да си поминат:bye1:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
@Andrijeski
Не е можно никаде. Како никаде па ќе бидеш дома. :p

За први мај ке бидам на 9-ти километар.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
..За први мај ке бидам на 9-ти километар.
hmmmmz.. Interesno.. Se sho znam od shtipjani se zhivo na toj 9ti kilometar kje odat.. Sho ima tamu tolku?..
Inaku nemam bideno nikogash na toj vashiot 9ti kilometar iako eden kup rodnini imam vo shtip, i neznam kolku pati sum dojden no sepak sakam da odam i tamu..
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Со другарие ке одам на некој ливада со ке ни се падне по пат ке заседнеме ке си направиме скарчка ке си се друземе и нај важно од се ке си поминеме СУПЕР!
Ај и од мене среќни празници до сите и ви посакувам да си поминете добро и внимателно со алкохолот!
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Ljubanista najverojatno, iako razbrav deka ke ima ograniceno dvizenje vo tekot na denot toa ke e loso ( samitot vo Ohrid ), toa moze da ne razocara malce no nemam info kolku ke e ograniceno dvizenjeto i vo koe vreme..
srejken 1-vi maj na site btw :)
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.636
182
Јас за Дојран ако утре не се смени планот...
Среќни пазници
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
123
Орешани, викендица...сеа искачам ми се спие ми се плаче .... :zbunet3:
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
273
17
Skopje
Ма ќе учам. Ми испаднаа непланирани задолженија а мора да се положи ова. Нема време за губење. Ај ќе надокндам (ко секогаш)

Пријатни празници :bye1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.394
Членови
31.512
Огласи
36
Најнов член
sekuloskip
На врв Дно