• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде на одмор?

Каде на одмор?


  • Вкупно гласале
    49
  • Анкетата е затворена .
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Еве јас ќе почам.
Тунис, од 5-ти до 16-ти. (don't miss me :D)

А каде вие? Која е најатрактивната дестинација за ИТ персоналот?
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Абе јас ќе одам горе пелистер од роботека 2 недели само за 600 ден со се платено!
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Јас најверојатно во Хрватска, а и Охрид за викенд некој :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Веке бев Турција.:)
А и Охрид дека ќе се оди со друштво некој викенд, ама покасно.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
хммммз.. Сеуште не потврдено..
11 години со ред одам Грција.. Само готово тоа.. Грција не одам во секој случај.. Можеби до бугарија.. Можеби и на други места.. А можеби и никаде :))

btw. Крај краева Охрид живеам.. Нема многу да ми измени и да не појдам никаде оваа година.. Но сепак.. Море си е море.. :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Годинава пак ќе си одам во Охрид, тоа е сакав на море ама ништо работа финансиска состојба = лоша.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
До сега секогаш во Грција.

Годинава, за 5 часа и 6 минути ми полетува авионот за САД (3 месеци Work and Travel) :bye1:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
па во Охрид живеам ама обично практикувам да избегам од градов во гужвава, така да најверојатно стандард како секоја година на кампување Љубаништа
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
jas ke idam vo gradiste kako i sekoja godina.:) 10 godini po red idam vo gradiste i epten sum zadovolen :)) naj zakon mesto :D
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Лесковац, Благоевград-Софија, Градиште и ако остане кеш може до Скопје малку.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Pred komjuter,kade sto sedi IT personalot,se zezam,uste ne znam.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #21

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Dude, IT персоналот го зема компјутерот со себе на одмор.:)
:D:D
you got that right.
IT персоналот исто така го користи бежичниот интернет на хотелот да симнува оперативни системи :p.

ок, ок
back on topic, bitte!
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Охрид и Крушево, ваљда и шеткање по моето село, ама навистина закон ми е селото :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,754
Мислења
849,924
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно