1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде може да се најде ова?

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Logic, 22 oктомври 2015.

 1. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  Имам еден проблем на матичната каде што стои кулерот за процесорот пластиката негова е скршена и сега нова да се најде каде може ?? Бев да прашам за AMD Socket 2 кулер но нема подлога односно таква пластика на која треба да се стегне кулерот. Станува збор за ваква:

  [​IMG]

  Имам матична Gigabyte GA-M52L-S3 Amd Socket AM2 истотака ако знае некој каде на друго место освен Anhoch,Set,Niko,Amc може да се најде Кулер.

  Ваков кулер имам гледано http://setec.mk/Computers-IT/PC-and...er-CPU-Cooler-AMD-Socket-AM2-AM2-AM3-89W23380
   
 2. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,084
  3,211
  2 Септември 2012
  Машко
 3. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  267
  13 Март 2015
  Машко
  Imav pred dva dena od starata rasipana ploca ama ja frliv.Da pisese togas ke ti ja dadev.Vidi utre na pazar pod kale.Sigurno nekoj crnec ja zemal pa ke ja prodava na pazar
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  nemoze negde vo mk da se najde osven po gjupski pazar vo nekoj servis inace od skopje sum pa ako ima negde nekoj da znae da mi kaze ili dali moze na istava maticna onoj kuler sto e so zapci sto se pikaat samo vo dupkite?
   
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,676
  14,231
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ако не ти се брза, кога ќе одам во гаража ќе проверам дали ги чувам расипаните матични. Ако најдам некоја ќе ти ја дадам, па ти вади си.
   
  На Logic му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  fala ako najdes da ima ne e prob ke izvadam samo da ima takvo na nejze odnapred blagodaram.
   
 7. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  seuste nemam najdeno takvo ako ima nekoj da mi dade ili pak da mi kaze kade da kupam tuka vo sk zatoa sto mi e potrebno za brzo.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...