• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде може да се најде "Dremel" МИНИ-БРУСАЛКА ЗА ЛИМ

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Speedy

Gaining Experience
21 август 2010
604
190
Во Скопје поточно во која продавница би можело да се најде овој алат :rolleyes: ?

 

Steff_Maja

Practice makes perfect
30 мај 2010
4,174
1,739
Има Euro Tools во Скопје ?
Ако има, најверојатно ќе најдеш таму.
 

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
351
96
Ako sakas Dremel brend imas vo merkur i vo elektroinvest ama se otrov skapi. A imas i od Extol poevtini tie se nekade 1500denari a gi ima vo hubo
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Speedy

Gaining Experience
21 август 2010
604
190
Па мислев дека така се вика брусалката па затоа напишав Dremel, тогаш немора да е марка дремел но да е брусалка за лим, поготово само каменот за сечење на лимот би завршил работа бидејќи веќе имам моторче за да го врти каменот за брусење. Ако велите дека има во Еуро тулс тогаш супер, тешко дека има еуро тулс во Скопје, но имам можност да земам од странство... Фала :)
 

sisko

Gaining Experience
14 декември 2010
182
118
Еуро тулс има неколку во скопје(битпазар,спроти беверли) инаку тој камен што ти го бараш се продава и посебно и во сетови, имаш евтини сетови во електроелемент за 500 ден еден куп "камења" и други додатоци. исто така имаш и во меркур поединечни парчиња.
 

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
351
96
vo eurotuls alatkata e 3000denari, i nema garancija a e ista kako taa od extol koja e 1500 denari(neznam ovaa dal ima garancija). ova ti go kazuvam deka i jas barav pred nekoe vreme i zemav pazarska za 1500 a togas neznaev za extol deka ima
 

Goran123

Gaining Experience
25 јуни 2010
954
160
vo eurotuls alatkata e 3000denari, i nema garancija
Како смее да нема гаранција? Со закон е пропишано дека мора да има гаранција, сервис и резервни делови во одреден пропишан временски период од денот на купување на производот. Како бе уште има ташаци што држат дуќани како ќе им текне, у пм...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Speedy

Gaining Experience
21 август 2010
604
190
OK тогаш ке барам во Мадал Бал или Хубо, поздрав..
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,330
28,681
kalco.ru
Во хубо немаше кога барав последен пат,а во медалбал ги имаат на лагер и со плус еден куп додатоци за него.
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,544
14,526
Каде можам да најдам вакво нешто по попривлечна цена, не бркам бренд, потребно ми е само да средам неколку штрафови.
 

LambertGolden

Intern
4 декември 2019
45
6
Фала ти, одам да го купам
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,079
1,272
Скопје
Како смее да нема гаранција? Со закон е пропишано дека мора да има гаранција, сервис и резервни делови во одреден пропишан временски период од денот на купување на производот. Како бе уште има ташаци што држат дуќани како ќе им текне, у пм...
Koj e toj zakon sto nalaga da sekoj proizvod ima garancija ?
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,544
14,526
Фала ти, одам да го купам
Го имам истиот.

Само не заборавај да си купиш и заштитни очила кога работиш со овој тип на алат. Футерот не најсјаен и може на големи обртаи да се откачи некој од додатоците.

Озбилно ти велам. Не е америчка фора. Задолжително заштитни наочари!
Мене наочари од 50 денари ми го спасија окото баш од овој алат. Брусев и дури не успеав да трепнам кога ме погоди делот.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Koj e toj zakon sto nalaga da sekoj proizvod ima garancija ?
Закон за заштита на потрошувачите, член 22

Организацијата на потрошувачите на Македонија
Да, трговецот има право одредени делови на производот да бидат со помала гаранција од гаранцијата на вкупниот производ, но не помалку од 6 месеци (освен со случаи утврдени со закон). Изземените делови од производот треба на јасен и видлив начин да бидат одбележани во гарантниот лист.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
856,112
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно