1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде може да се најдат добри Графички Дизајнери/Уметнички директори

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од BlazhoSGM, 21 ноември 2019.

 1. BlazhoSGM

  BlazhoSGM
  Intern

  5
  12
  21 ноември 2019
  Прашањето ми е од информативна природа пошто тука низ Скопје некако тешко е човек да се снајде :).
  Сакам да остварам комуникација со лица кои се претежно уметнички настоени лица кои имаат богато портфолио со уметнички слики рачно нацртани или некои скулптури а имаат и познавање од графички дизајн и кои имаат потреба од некој иден работен ангажман.
  Али уметничката димензија ми е побитна така да отворен сум за комуникација.И основно прашање е дали такви постојат во Скопје.
   
  На MadBuldog му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Astro

  Astro
  Guru

  6,166
  8,496
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Познавам такви луѓе, од област графика (рачно цртање графика), филиграни, скулпторство, конзервација на дрво и бронза. Ти оставив бројче, побарај ме.
   
 3. BlazhoSGM

  BlazhoSGM
  Intern

  5
  12
  21 ноември 2019
  @Astro Одам за Косово и ќе те барам накаде во понеделник.Ми треба арт директор така да можеш слободно да ми препорачаш некој.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,166
  8,496
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Можам, побарај ме.
   
  На BlazhoSGM му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  368
  172
  20 Април 2008
  Машко
  На BlazhoSGM му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,774
  1,884
  8 Мај 2007
  Машко
  Графички дизајнер, арт директор, илустратор, уметник, графичар, скулптор...
  Што конкретно и за што ти треба.
   
 7. MadBuldog

  MadBuldog
  Intern

  13
  14
  22 Јуни 2008
  Машко
  Ако ми дозволиш да ти дадам една мала сугестија за корекција во изразувањето, уметнички слики не се цртаат туку се сликаат, цртежите се цртаат. Инаку јас би ти се понудил ама немам потреба од некој иден работен ангажман. Од генерациите што учеа со мене, повеќето се веќе од поодамна работно ангажирани, може да се распрашам да видам ако има некој слободен но све зависи од тоа каков ангажман е потребен. Според описот на тебе ти требаат уметнички профили како, сликар, графичар и вајар.

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...