1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Каде може да се најдат добри Графички Дизајнери/Уметнички директори

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од BlazhoSGM, 21 ноември 2019.

1. BlazhoSGM

BlazhoSGM
    Intern

5
    12
    21 ноември 2019
    Прашањето ми е од информативна природа пошто тука низ Скопје некако тешко е човек да се снајде :).
    Сакам да остварам комуникација со лица кои се претежно уметнички настоени лица кои имаат богато портфолио со уметнички слики рачно нацртани или некои скулптури а имаат и познавање од графички дизајн и кои имаат потреба од некој иден работен ангажман.
    Али уметничката димензија ми е побитна така да отворен сум за комуникација.И основно прашање е дали такви постојат во Скопје.

На MadBuldog му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Astro

Astro
    Guru

6,166
    8,496
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    Познавам такви луѓе, од област графика (рачно цртање графика), филиграни, скулпторство, конзервација на дрво и бронза. Ти оставив бројче, побарај ме.

3. BlazhoSGM

BlazhoSGM
    Intern

5
    12
    21 ноември 2019
    @Astro Одам за Косово и ќе те барам накаде во понеделник.Ми треба арт директор така да можеш слободно да ми препорачаш некој.

На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Astro

Astro
    Guru

6,166
    8,496
    20 Јуни 2012
    Машко
    ERP Consultant, MCSA, SQL
    Можам, побарај ме.

На BlazhoSGM му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Глупав

Глупав
    Gaining Experience

368
    172
    20 Април 2008
    Машко
    На BlazhoSGM му/ѝ се допаѓа ова.
  6. JasSum

JasSum
    Practice makes perfect

1,774
    1,884
    8 Мај 2007
    Машко
    Графички дизајнер, арт директор, илустратор, уметник, графичар, скулптор...
    Што конкретно и за што ти треба.

7. MadBuldog

MadBuldog
    Intern

13
    14
    22 Јуни 2008
    Машко
    Ако ми дозволиш да ти дадам една мала сугестија за корекција во изразувањето, уметнички слики не се цртаат туку се сликаат, цртежите се цртаат. Инаку јас би ти се понудил ама немам потреба од некој иден работен ангажман. Од генерациите што учеа со мене, повеќето се веќе од поодамна работно ангажирани, може да се распрашам да видам ако има некој слободен но све зависи од тоа каков ангажман е потребен. Според описот на тебе ти требаат уметнички профили како, сликар, графичар и вајар.

Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација

Сподели

Вчитување...