1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде можат да се најдат вакви тастери во МК?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Noumenon, 10 Септември 2018.

 1. Noumenon

  Noumenon
  Gaining Experience

  117
  68
  14 ноември 2009
  Машко
  Дали некаде кај нас можат да се најдат вакви или слични тастери/дугмиња/ копчиња :p/push buttons што имаат функција на прекинувачи? Пробав со секакви keywords на гугл ама тешко, единствено некој случајно има видено/купено. upload_2018-9-10_23-15-37.png upload_2018-9-10_23-16-43.png
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,976
  4,214
  28 oктомври 2008
  http://www.loging.mk
  Алфаелектроник
   
  На Noumenon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...