1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Каде можат да се купат ear pads

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Banjifiko, 24 Јануари 2017.

1. Banjifiko

Banjifiko
    Unbeatable

2,974
    4,207
    28 oктомври 2008
    Ми треба совет или линк каде да купам сунѓерчиња (ear pads) за JVC-HA-M55X слушалки.

eirpad genuine.jpg

Претпочитам прво да пробам да најдам во Скопје, ако не тогаш онлајн. На eBay и Aliexpress има ама некако не ми фаќаат за око. Или некои универзални (100mm) ако постои како опција.

2. Boldozer

Boldozer
    On your way to fame

1,142
    559
    2 ноември 2012
    Ја купив од ебаy некоја кинезарија за сони mdr v55 слични вакви квалитетот ништо посебно но океј е божемси некоја кожа еднино кога ги носам подолго не делуваат убаво

На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,287
    3,403
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Купи некои слушалки нови од 200-300 денари што се слични по големина како твоите и смени му ги сунгерчињата а остатокот продади го тука на форум.

4. Banjifiko

Banjifiko
    Unbeatable

2,974
    4,207
    28 oктомври 2008
    Најдов едни универзални на fasttech, ако може да и се верува на сликата, изгледаат сосема приостојно. Не сум нарачувал од тука, немам искуство, како оди со плаќање, заштита и слично...

4439006-1.jpg

На krema му/ѝ се допаѓа ова.
  5. krema

krema
    Professor

9,492
    9,195
    24 Јуни 2009
    Машко
    Продавницата е со највисок рејтинг, ако ти фаќат око слободно зимај.

На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,303
    11,418
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    На Banjifiko и krema им се допаѓа ова.
  7. Banjifiko

Banjifiko
    Unbeatable

2,974
    4,207
    28 oктомври 2008
    Благодарам и на двајцата, нарачав. Уште само на некој во пошта да не му требаат сунѓерчиња...:D

На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...