1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде можат да се купат ear pads

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Banjifiko, 24 Јануари 2017.

 1. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,974
  4,207
  28 oктомври 2008
  Ми треба совет или линк каде да купам сунѓерчиња (ear pads) за JVC-HA-M55X слушалки.

  eirpad genuine.jpg

  Претпочитам прво да пробам да најдам во Скопје, ако не тогаш онлајн. На eBay и Aliexpress има ама некако не ми фаќаат за око. Или некои универзални (100mm) ако постои како опција.
   
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,142
  559
  2 ноември 2012
  Ја купив од ебаy некоја кинезарија за сони mdr v55 слични вакви квалитетот ништо посебно но океј е божемси некоја кожа еднино кога ги носам подолго не делуваат убаво
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,287
  3,403
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Купи некои слушалки нови од 200-300 денари што се слични по големина како твоите и смени му ги сунгерчињата а остатокот продади го тука на форум.
   
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,974
  4,207
  28 oктомври 2008
  Најдов едни универзални на fasttech, ако може да и се верува на сликата, изгледаат сосема приостојно. Не сум нарачувал од тука, немам искуство, како оди со плаќање, заштита и слично...

  4439006-1.jpg
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  Продавницата е со највисок рејтинг, ако ти фаќат око слободно зимај.
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,303
  11,418
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  На Banjifiko и krema им се допаѓа ова.
 7. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,974
  4,207
  28 oктомври 2008
  Благодарам и на двајцата, нарачав. Уште само на некој во пошта да не му требаат сунѓерчиња...:D
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...