1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде можам да најдам мала масичка за лаптоп?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од TATA_MATA, 18 Август 2015.

 1. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,601
  1,833
  25 Март 2013
  Машко
  Здраво дечки,

  Ме интересира каде можам да најдам мала масичка за лаптоп налик на оние масички за доручек во кревет? Нешто како оваа

  [​IMG]

  Прашав сегде кај што мислев ама не успеав да најдам. Совет?
   
 2. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  Во ЈУЅК во City Mall побарај да не имаат, ако и таму нема, пали колата и Икеа во Грција
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 3. emet_

  emet_
  Гостин

  ако не најдеш готова и ако не ти пречи ако е изработена од дрво/иверка тогаш можеш да побараш некој тишлер да ти ја изработи по твоја мерка.

  тишлерите се можат да направат, само да се најде некој што ќе се нафати да ти ја направи пошо тоа е мала работа за нив и мала заработувачка ќе има тишлерот, инаку може да ти ја направат тука наместо да патуваш до некоја соседна земја.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Јас зедов иста како на сликата од џиџимиџарницата во City Mall :)
   
  На TATA_MATA и emet_ им се допаѓа ова.
 5. @ILE@

  @[email protected]
  Gaining Experience

  172
  69
  21 oктомври 2010
  Машко
  Колку те кошташе ако не е тајна? :p
   
  На emet_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,596
  5,163
  20 Април 2007
  Машко
  Ако бараш баш оваква како на сликата, дупчена, од дрво, лицкана со шарки итн итн, ке фати цена од околу 100-тина евра...
  Зошто?
  Затоа што сите тие дупки треба да се бушат на ровер, а роверот скапо го наплаќаат.
  Од обична иверка, нешто едноставно, цената не би требала да помине повеќе од 2000 денари.
  Затоа е најдобро да си купиш или готова, или пак ако ти се даваат до 2000 денари, пиши ми порака ке ти кажам кој ке ти направи по твој нацрт.
  Поздрав
   
  На emet_ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. emet_

  emet_
  Гостин

  ако за дупките наплаќаат поскапо отколку за целата изработка тогаш да не праиме муабет. :D
  башка што многу грда ми изгледа со некаков мозаик со цветови, а врз нив треба компјутер да се стави... абе рамно си е рамно... само да е стабилна. ;)

  тие дупките евентуално можат да бидат корисни само за подобро ладење, а за изглед некако не ми стојат за убави.
   
 8. Astro

  Astro
  Guru

  6,263
  8,659
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јави се во Солопром и прашај дали имаат готови кантирани делови или пак дали чуваат (а чуваат во принцип) мерки некогаш во минатото што сечеле. Порачај си нека ти исечат, земи си и заштрафиси ја сам дома.
   
 9. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Не бе какви црни 100 евра. 1800 денари кошта масичката, фино изработена на кутија пишеше дека е од bamboo. Вака обработена никој неможи да ти ја направи а и гарант поскапо ќе те фати, трк во сити мол и куписија.

  Дупките не се за озглет правени, јас монтирав две кулерчиња ми ги паднаја тем на лаптоп на хдд за 5-6 степени ми грееше доста сега си фуче :)
   
  На TATA_MATA и emet_ им се допаѓа ова.
 10. Trixx

  Trixx
  Gaining Experience

  118
  128
  16 Јануари 2011
  TATA_MATA, Zimrie, Astro и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Astro

  Astro
  Guru

  6,263
  8,659
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ќе одам у Анхоч денес да ги видам и најверојатно ќе земам една. Да можам као човек да јадам врз лаптопот на кревет.
   
  На TATA_MATA и @[email protected] им се допаѓа ова.
 12. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Уште еден доказ дека не сум од оваа планета ! :alien::D:D:D
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,601
  1,833
  25 Март 2013
  Машко
  Фала дечки на советите, најдов уште една од плоштад кога се оди од десната страна покрај тренд/лондон има една џиџимиџарница карши еуростандард банка што е и е некои 750 денари од дрво/метал ама квалитетот ми е сомнителен. Имам уште десет дена ќе ги разгледам и другите опции, ама сега за сега таа од анхоч ми фаќа око
   
 14. Benedicta

  Benedicta
  Intern

  63
  25
  7 Декември 2017
  Женско
  Здраво дечки. Користи некој ваква масичка да сподели искуство? Каде во Скопје можат да се најдат, и да се квалитетни :)
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 15. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  133
  491
  9 Декември 2016
  Машко
  Го имаш во Веро Јамбо за само 399 денари ова:

  IMG_20200107_111639.jpg
  IMG_20200107_111730.jpg

  Изработено баш фино од иверица венге боја, метални ногарки со механизам за склопување и со гумици на крајот.
  Има и практична рачка на склопување која служи за носење.

  Лесно, компактно и мало, можи да послужи за служење храна во кревет, лаптоп, помошна масичка, масичка за на излет, масичка за деца... За смешна сума на пари. Абе да се живи и здрави кинезите.
   
  На Benedicta, Pane-G, goranzoran и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. Mao

  Mao
  On your way to fame

  973
  507
  5 Јуни 2007
  Машко
  Имам една ваква за продажба

  [​IMG]

  Цена 1500 мкд. Имам другар што ги изработува така да ако сакате може и по нарачка димензии, боја, плотна и слично.
   
 17. crash

  crash
  Gaining Experience

  91
  142
  6 Декември 2013
  Машко
  Супер е масичката за тие пари, едина само маана, што има остри ивици (дали на мојава е малку утнат кантот или сите се такви).
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  sandpaper & fixed
  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На CBB_6 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Робсо

  Робсо
  Intern

  37
  20
  1 Септември 2018
  Машко
  Ако не те мрзи да ги измериш димензиите на масичето :)
   
 20. CBB_6

  CBB_6
  Gaining Experience

  133
  491
  9 Декември 2016
  Машко
  Димензиите видиш заборајв да ги спомнам, 600x400x280mm.
  Дебелина на плочата 12mm.
  IMG_20200107_194354.jpg IMG_20200107_194316.jpg IMG_20200107_194439.jpg

  Да, знам. Кантот не е финосан.
  Земаш парче фина шмиргла 800-ка, ја обвиткуваш околу четвртасто парче стиропор и ги стружиш малку ивиците. Бомбона иди ;).
   
  На Робсо и bxxxn им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...