• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде можам да најдам HPE ProLiant DL380 Gen10 сервер?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GetSchwifty

Intern
22 февруари 2020
29
41
Скопје
Здраво дечки,

Некој да не знае каде можам да најдам HPE ProLiant DL380 Gen10 сервер?
Единствено нешто што можев да најдам во неколку продавници е HPE ProLiant DL360 Gen10.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,140
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Фирмите кои работат HP можат да ти донесат ако порачаш, според правилата на HP имаат обврска да ти испорачаат ако порачаш, не смеат да те одбијат доколку производот сеуште е во продажба. Можеш да ги пријавиш во HP ако те одбијат и ќе наебат.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,140
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Баш ќе проверам сега во Неоком дали ќе можат да го испорачаат.
Ако HP го нудат сеуште и е актуелен модел, па и ако им го платиш аванс ќе ти го донесат сигурно.
Бидејќи серверите се скапи, никој не чува на лагер, освен ако знаат дека дендерот им е наместен :)
Пушти им 50% аванс и ќе ти го донесат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,590
Мислења
821,390
Членови
28,246
Најнов член
BarrierKult666
На врв Дно