1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде можам да купам вакво нешто?

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од Ace Lud, 21 Јуни 2012.

 1. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,113
  1,928
  7 Април 2012
  Машко
  Каде во Скопјево може да се најде ваков или сличен фан контролер?
  NZXT Switch 810 Full Tower Gaming Case Unboxing & First Look.jpg
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,393
  25,026
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Зашто ти е баш ваков? Иначе има во хардвер продавнициве кај наш нешто онака заостанато.
   
 3. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,113
  1,928
  7 Април 2012
  Машко
  nemora da e bas takvo nego go najdov kako ilustracija na eden moleks da prikacam poveke ventilatori toa mi treba.
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,393
  25,026
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 5. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,113
  1,928
  7 Април 2012
  Машко
  Blagodaram mene samo hub i mi treba nemora da e so kontroler zosto vo Elit 430 pozadi nema mnogu mesto za tegnenje kabli.
   

Сподели

Вчитување...