• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Каде можам да купам добра, не профи штрафилица

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
2,139
1,599
Неготино
Батеријата цркна, извини ако не бев јасен доволно.
2 пати полнење, се испразни и толку. Ставаш на полнач, не реагира. Ги мерев со унимер, ми даваат 4.6 волти ама поради нешто, ваљда конекторот, не сака да полни.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,920
12,426
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Го земав комплетот пред месец дена, можам да кажам дека за парите добиваш многу, за домашна употреба. Батериите држат доста ќотек.

Што е разликата меѓу одвртувач и зашТрафувач? :oops:

Мислам, освен очигледното. :D

Или како се викаат на англиски?
 

BESKO

Gaining Experience
9 јуни 2015
206
251
Батеријата цркна, извини ако не бев јасен доволно.
2 пати полнење, се испразни и толку. Ставаш на полнач, не реагира. Ги мерев со унимер, ми даваат 4.6 волти ама поради нешто, ваљда конекторот, не сака да полни.
Донеси на сервис , ке средиме :)
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
618
980
Скопје
Што е разликата меѓу одвртувач и зашТрафувач? :oops:

Мислам, освен очигледното. :D

Или како се викаат на англиски?


Разлика во интерен меканизам, едното работи со вртежен момент другото со ударен. Друг футер користат.
На англиски: impact driver, другото drill. Ѕирни на гугл си имаат различна намена, иако можеш да ги користиш за иста работа.
 

BESKO

Gaining Experience
9 јуни 2015
206
251
Мислам дека и гаранција и сето тоа е поминато, башка од Неготино сум, Скопје ќе одам дури нареден месец.
пиши ми број во ПП , па кога ке бидат комерцијалистите во Неготино , да доагат кај тебе да го зимат за сервис
 

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,544
4,251
Скопје
Каде во скопје можат да се купат долги штрафови за греди со торкс глави?
Колку долги?

Ја летово барав за конструкција за платформа (deck) и најдов само во Бриколаж торкс. 8cm ми завршија работа, такви земав, можно е да имаат и подолги. Во меркур, електроелемент, битпазар, зелен, локални дуќани не најдов. Немаше ни во Арилје метал.

Немам слика, ама вака нешто изгледа.

4f5ee36e-b6d2-4402-8742-b26862d392e8.jpeg

Испратено од Pixel 3 XL преку IT.mk форум апликација
 

rubberface

Intern
1 ноември 2014
1
1
Што е разликата меѓу одвртувач и зашТрафувач? :oops:

Мислам, освен очигледното. :D

Или како се викаат на англиски?
И јас го земав истиов сет, топ ми работи. Го користам за работа со дрво. На едната монтирам бургија на другата бит за штрафење :) Беспрекорно... Разликата во штрафилиците е намената. Едната е најдобра за бушење (дрво во случајов) а другата за штрафење, дури и големи штрафови без проблем (15-20цм). Со ова најмногу добиваш време а цената е топ
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,353
10,289
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Еве што има на попуст во хубо. Денес бев.

IMG_20211212_145001.jpg IMG_20211212_144956.jpg IMG_20211212_144944.jpg IMG_20211212_144938.jpg
 

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
145
142
Од програмата на макита имаше дупчалка на батерии на попуст?
Овде гледам двете се со кабел а од третата фатено е само делче.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,353
10,289
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Од програмата на макита имаше дупчалка на батерии на попуст?
Овде гледам двете се со кабел а од третата фатено е само делче.

Има да цел куп е тој на попуст. -30% од што била цената (наводно). Ако памтиш колку била. Сум го свртел телефонот во портрејт син ми се затрча накај matchbox количките :(

Јас дома имам од MaxPulse 3 различни. Една џебна, една со 14.4v и една на струја. Многу сум задоволен од сите 3. Таа џебната незнам колку пати лупнала на земја. Она има батерија Li-Ion внатре во рачката, се полни со адаптерче во нејзе директно.
 

Alucard

Practice makes perfect
22 октомври 2012
1,966
1,858
Скопје
Од програмата на макита имаше дупчалка на батерии на попуст?
Овде гледам двете се со кабел а од третата фатено е само делче.
Баш на тоа делче пишува 18v Lithium-ion и Cordless Driver Drill :)
 

LambertGolden

Intern
4 декември 2019
62
14

Атачменти

 • 36061AED-FF24-4459-BC4C-6BCD15AFE88B.jpeg
  36061AED-FF24-4459-BC4C-6BCD15AFE88B.jpeg
  2 MB · Прегледи: 41
 • 004A23F1-352C-402B-BB47-A75C151B30A2.jpeg
  004A23F1-352C-402B-BB47-A75C151B30A2.jpeg
  1.8 MB · Прегледи: 41

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,353
10,289
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,113
Мислења
877,951
Членови
30,720
Најнов член
DVKL
На врв Дно