• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

kade mozam dodeka sum konektiran na internet da vidam kolku trosam

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
Bi sakal da mi pomognete kade mozam da sledam kolku trosam online na internet. Imam ubuntu 8.04. Mi rekoa deka treba da se naoga vo gorniot desen kos, no tamu taa opcija ne e aktivna ili pak jas nesto ne razbiram. Ubuntu koristam odolu 2 nedeli i zadovolen sum, no bidejki imam solo3 paket bi sakal vo sekoe vreme da gledam kolku trosam.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Со NetLimiter си пробал??
 

GuaRDiaN

Intern
17 јули 2008
11
0
Јас не знам како можеш да гледаш колку трошиш преку Линукс.
Во врска со Соло3 пакетот
Зошто не ставиш Соло6 од Он.Нет иста цена поголем сообраќај
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
преку страната за проверка на состојба на он нет што им е

а таа опција не ја знам за убунтуто каде е
позз
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Си имаат страна за проверка на искористен сообраќај secure.on.net.mk

За на Убунтуто можи така што на таскбарот ќе направиш ДесенКлик и ќе избериш add. И ќе ти си отвоти едно прозорче и таму ќе си одбериш мислам се викаше Network monitor и ке ти се појави икончето. Со клик на него ти се отвара прозорец и ти кажва колку имаш искористено.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Горе десно на панелот имаш 2 компјутерчиња, кликни на нив и ќе видеш колку имаш upload/download направено
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
mislam da go prekinam bidejki makedonski te. za ista cena davaat 10 GB, dogovorot mi trae do nova godina

fala mnogu ke probam
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
za secure.on.net.mk znam, no tamu ne moze vednas da se proveri soobrakajot, kasni okolu 1 cas so zapisuvanje na potrosenoto, a drugoto ke go probam so desen klik...

ke probam
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
blagodaram vik, ona sto mi go rece so desniot klik na teskbarot e dobro i sega online vo sekoj moment gledam kolku trosam. Ti blagodaram uste ednas:bravo:
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,640
1,097
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
pppstats кажува
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
no bidejki imam solo3 paket bi sakal vo sekoe vreme da gledam kolku trosam.
@Ago очигледно не ги читаш претходните постови или само ги поминуваш преку ред. Разгледав сега некои теми каде си постирал, имаш пост и на тема која е стара повеќе од пола година.
 
K

kiko95

Гостин
Ако си од on.net после секое реконектирење, значи да се исклучиш па вклучиш ке одишovde,ке го напишеш твојот user и password и ке провериш колку си потрошил!
Ако не е јасно пиши ке ти дојаснам.
Затоа сме тука да си помагаме.:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,268
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно