• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kade mozam da zemam Xiaomi Pocophone F1 so 8GB ram

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ApexAlex

Intern
30 октомври 2018
40
6
Naslovot kazuva sve, prasav vo neksio ama nisto od toa, neptun i vip e so 6GB, pomos? lol
 

DonFrozex

Practice makes perfect
9 јуни 2011
1,035
1,229
Здраво @ApexAlex ,

и добредојде на форумот на ИТ.

За жал, не би можел да ти го набавам моделот со 8GB RAM од Покото сеуште, кога ќе имам нешто повеќе информации - ќе ти пишам.

Можеме да продолжеме да пишуваме во ПП за што и да те интересира.

Поздрав.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,368
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно