• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Kade mozam da kupam opticko-mrezen konventor

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Kade mozam da kupam i po koja cena opticko-mrezen konventor
Znaci od ednata strana povrzuvam opticki kjabel a od drugata mrezen
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Kade mozam da kupam i po koja cena opticko-mrezen konventor
Znaci od ednata strana povrzuvam opticki kjabel a od drugata mrezen
ima vo JVSNet

TFC210MSC
Description: TFC210MSC TFC-210MSC 10/100Base-TX to 100Base-FX SC
Name: TFC210MSC
Manufacturer: Trendnet

This Fiber Converter transforms 10/100Base-TX UTP/STP media to 100Base-FX multi-mode media. The 10/100Base-TX port supports auto-negotiation and auto-MDIX. Designed to connect up to 2KM, the converters are the perfect Fast Ethernet, multi-mode solution.

Ima si drugi modeli od 4500 den pa nagore ama sea zavisi za so ti treba i za koja dalecina pisi po konkretno za sto ti treba za da ti pisam soodvetni modeli.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
Jas i nekolku drugari sakame da povrzeme dve mrezi (nasata mreza so svic 1gbit/s i nivnata isto) rabotata e ako povrzeme so obicen mrezen kabel na 90-100 metri dali ke ja ima taa brzina 1gigabit toa e samo del + video i zvuk od nekolku kameri ama ovoj konventor nema da zavrsi rabota a dva konventori po 4500 = 9000 dneari + opticki kabel
Sepak fala za informacijata
 

LoSkO

Intern
26 август 2007
29
0
pusti si ti kabel 100m pomegu 2Gb swicevi i ic ne se misli ke dobies edno 700/800 Mbs soobrakaj vo idealni uslovi (zavisi so swicevi imas sto kabel ke koristis... itn) inace za edno 500/600Mbs bez problem gi imas nemora optika da vleces posto kabel + convertor + Lepenje = 20000 denari odprilika i toa ti e za 100Mb/s a ako sakas 1000Mb/s onda ke treba malce poise pari posto eden konvertor ti e edno 11000 denari
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,629
Мислења
821,988
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно