1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kade ima kompatibilni toneri za Epson SX125?

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од gremlin, 4 Мај 2011.

 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,198
  1,629
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Dali ima nekade da se najdat kompatibilni boi za ovoj printer? (Epson SX125) Znam deka e nova serija no veke nekolku meseci se prodava kaj nas a firmive koi sto go prodavaat printerot (AMC, Anhoch) imaat samo originalni boi kade samo crnata e 650 denari :(. Vaka site toneri zaedno ke me kostaat skoro isto kolku i nov takov printer sose boi, gluposti ...

  Fala, pozdrav.
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  И ти ли ја купи машинава... :plachko2:? Компатибилни нема, барем овде и не се труди да најдеш,а најдобро ти е да си земеш CISS (Continuous Ink System Supply) и после само ќе си ги пуниш тубичките со боја. До душа цис-от кошта 2000 ден. минимум ама ти се исплати 500%, од искуство зборам јас мојот цис го земав од англија т.е татко ми ми го донесе, а боја можеш да најдеш секаде (100 мил. ти се доволно).Овие и до дома испорачуваат.

  http://www.cityinkexpress.co.uk/ciss/epson/sx125/sx-series/empty

  http://cgi.ebay.com/Ciss-Epson-SX12...?pt=BI_Toner&hash=item19c53bfe29#ht_675wt_916
   
 3. ph3nomX

  ph3nomX
  Intern

  8
  0
  1 Мај 2011
 4. Koen

  Koen
  Gaining Experience

  238
  75
  14 Април 2010
  Машко
  Во АМЦ се 150 ден, во НИКО се 200 ден.
   
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,198
  1,629
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  @Koen, pisav na pocetok deka prasav i nema nitu vo AMC nitu vo NIKO ... imaat samo originalni boi.

  @Cika, fala no toa mi e premnogu, ~4000 denari se tie sto gi dade na linkot, znam deka e poekonomicno i na kraj poevtino ke izleze no za po doma ne printam tolku mnogu a i plus ne e samo za mene tuku i za moj drugar koj isto ima takov printer i e vo ista situacija :(.

  Dodusa dobro me napomenaa vo AMC koa go zemav deka nema da imaat kompatibilni toneri vo skoro vreme no si mislev ako ne oni nekoj drug ke ima :ermm:.
   
 6. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Коа АМЦ ја кажуваат вистината, нешо дефинитивно не е у ред.
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 7. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Само да ве известам сеа во најновиот флаер на AMC проверив и има компатибилни тонери за sx125 и коштаат 310 ден. Баш после ќе одам да проверам дали имаат на залиха.
   
  1 person likes this.
 8. dr-mr

  dr-mr
  Intern

  16
  0
  31 Март 2011
  и во риверсофт и во амц ми рекоа дека има пред 4 дена цените беа од 200 до 300 ден
   
 9. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,198
  1,629
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Fala za informaciite :bravo:, ako nekoj gi proba vo megju vreme neka pise kako rabotat.
   
 10. LadiC

  LadiC
  Intern

  74
  9
  26 Февруари 2009
  Машко
  Има во TnT IT Market и коштаат 280 ден.
   
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Утре ќе купам да видам како се однесуваат ама ми фали само црна, па сеа сакам да ве прашам дали ќе се појави некој проблем ако ги користам заедно компатибилните и оригиналните кертриџи во исто време?
   
 12. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,198
  1,629
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Pa i jas taka planiram bidejki kolorot mi e na pola ... Ovie denovi ke kupam I jas i ke pisam no ne bi trebalo da ima problem barem sum nemal so prethodni Epson printeri.
   
Слични теми
 1. Ago
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,000
 2. d_yor8
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  677
 3. mik1
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,124
Вчитување...

Сподели

Вчитување...