• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде да симнам Visual Basic 6

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Wizardion

Intern
2 март 2008
111
1
Дали некој знае каде да симнам Visual Basic 6 освен од Torrent.
Ако некој знае бргу нека дава директен линк.

Фала однапред :bye1:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Не знам дали легално можеш да најдеш Visual Basic 6 за симнување бесплатно.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Доста е само на google да пишеш download visual basic 6 и ќе ти ја даде страницата од microsoft(првата) и ќе го симнеш.;)
 

PeTaR-

Intern
14 јануари 2008
92
19
За да симнеш од рапидшер пиши на гугл вака:
Код:
rapidshare download:visual basic 6.0
Ќе ти излезат многу страни на кои има линкови за Visual Basic 6.0.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,047
Мислења
860,892
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно