• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде да се набави Asus PG221 монитор?

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
Незнам дали се исплати да дадеш околу 550 евра за овој монитор. Верувам дека за истите пари се наоѓа даааалеку поквалитетен монитор.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,319
3,305
Скопје
www.gorast.com
На пример...? Сони евентуално, ама за сони со оваа големина и пмалку џиџи-миџи ке биде иста ако не и поголема цена...
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
На пример...? Сони евентуално, ама за сони со оваа големина и пмалку џиџи-миџи ке биде иста ако не и поголема цена...
Моја препорака е да земеш квалитетен монитор без никакви додатоци на него како звучници и камера. А и пивот нема да ти се најде многу освен ако не работиш во текстуален едитор по цел ден. :rolleyes:

Мој избор за монитори се Samsung, Iiyama, Dell...
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
јас сум против самсунг и LG. има некои модели што се стварно добри ама се изгор скапи, останатите се подпросечни.
 

vladomkd

Баниран/a
22 август 2007
114
0
купи hanns-g, релативно непозната фирма на нашиов пазар и спореди слика со 50% поскапи LG и Samsung. ќе видиш после што е чкартот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,319
3,305
Скопје
www.gorast.com
Na Asus mi se diga...nishto posebno, a po so planiram da go ulozham Vaucherot + 150 evrea od stariot monitor...ke dodadam sitno i ke dobijam toa shto sakam ... :D Toa e idejata...ushte da se najde mazh shto ke go donese :D i top :D

Pozdrav.

pms: Gaming accessoari e zaebana rabota :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,753
Мислења
864,030
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно