Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Каде да се купи Blacklight (УВ-А светло) во Македонија?

Gappo

Gaining Experience
20 јануари 2016
152
188
Поточно, Blacklight е светло кое емитува УВ-А зраци кои предизвикуваат флуоресцентни и фосфоросцентни бои да светат во темница (како на втората слика) и е безбедно за кожа и очи. Одлично за создавање психоделичен амбиент, а често се користат и на журки во клубови. Дали би си купиле за дома? Дали некој знае продажно место?

Освен што најдов некои места кои продаваат УВ-Ц лампи кои се медицински и се користат за дезинфекција не сум имал баш среќа.

320593190_714232223296003_2583931313230891550_n.jpg
319639645_2473847199422098_7621865244411738109_n.jpg
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.330
7.916
Мелмак
И мене пред некој ден баш нешо ми требаше за да проверам да не мачето мокрело кај шо неќам и нема никаде, т.е. има на некоја ФБ продавница од алиекспрес идентични УВ ламби ама не пишува дали се УВ-А пошо нели такви треба да се за да не се штетни...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.088
Мислења
955.117
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно