• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде да најдам темплејти за Joomla ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
Znaci imam strana na mkd net i instalirano joomla. No sega od kade da vidam nekoi templates za da gi stavam na stranata.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
a znaci prvo ke go downloadiram koj template go sakam i posle ke go zakaca, taka li?? Ako moze da mi kazate sto treba da zakacam. Jas slegnav eden joomla template i prvo go zakaciv indeh.php ali mi pokazuva error...:(
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
милам дека има фолдер templates(или слично нешто) и таму треба да го ставиш. барем така беше пред некое време кога испробував со Joomla
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

boris.edr

Intern
22 мај 2008
46
0
Znam, odam da dodadam nov template i koga kacuvam error mi pokazuva...

Off-topic - od kade mozam da najdam mkd language???
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
demo.top.net.mk мислам дека беше

а за темплејт
иди во инстал и најди го на компјутер кај е и инстал
а browse треба да направиш на зип фајл а во него има папка images папка css .php i xml фајл
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
мики малку подобро гледај што објавуваш
Welcome - Добредојдовте
Jovan Petrov
2007-05-18

In the following weeks the Macedonian translation will be added.

Во текот на наредните недели ќе биде додаден македонскиот превод за верзијата 1.5
а сеуште нема никакви фајлови прикачено таму:)
единствен подобар превод му е од топ.нет.мк
мислам за кориснични интерфејс
за административен не знам не сум го никогаш инсталирал:)
 

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
па нека го начека што се две/три недели ако не му е итно хехе се шалам
Постирај го брат ти тој линкот со македонски превод.
Сакам и јас да го видам и пробам баш...
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
постиран е во мојот пост погоре
demo.top.net.mk

бтњ тија 2-3 недели биднале ~15 месеци (од 2007-05-18):rolleyes:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,557
Мислења
859,405
Членови
29,952
Најнов член
trajced
На врв Дно