1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде да најдам држач за racing-sim волан? (локално)

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TheMarshal, 11 Февруари 2020.

 1. TheMarshal

  TheMarshal
  Gaining Experience

  339
  451
  3 Јануари 2019
  Машко
  Разгледав на Ali, има доста листинзи за ваков држач за волан. Единствениот проблем е што доставата кошта од прилика $250, а самиот држач кошта $50. Така да, таа опција е неисплатлиова и отпаѓа.

  ImgW.jpg

  Евентуално ако нема вакво нешто да се купи кај нас, ќе пробам DIY или некоја фирма локално да ми го направи. Исто ако има некоја фирма што може да направи вакво нешто, сугестијата е добредојдена.

  Или па ако има некоја страна што испорачува до Македонија со понормална цена за достави би било супер.
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  556
  326
  5 ноември 2013
  Машко
  Мислам било кој мајстор, што знае да заварува би ти го направил ова. Е сега умешноста на мајсторот = толку подобро ке изгледа.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 3. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  543
  405
  11 Февруари 2016
  Машко
  Кога татко ми направи кокпитче за воланот, најдов по форуми за сим-рејсинг има луѓе што ги споделуваат плановите од нивните DIY проекти. Види ако можеш нешто такво да најдеш па однеси ги плановите на мајстор, така ем поевтино ќе поминеш ем сам можеш да си го бираш материјалот.
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...