1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде да најдам BenQ PD3200U или PD2700Q?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од ntb91, 6 Април 2019.

 1. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  84
  79
  27 Март 2018
  Машко
  Здраво другари,
  Дали некој знае каде кај нас може да се набави/нарача BenQ PD3200U или PD2700Q?

  Благодарам.
   
 2. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,893
  3,904
  5 Јули 2013
  На ntb91 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  779
  1,167
  13 Јануари 2014
  Машко
  PD3200U имаш во Анхоч, ама немаат на залиха. Јави се и прашај дали би ти нарачале.
   
  На ntb91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  84
  79
  27 Март 2018
  Машко
  Во Анхоч немаат на залиха. Не би сакал да им нарачам бидејќи имам лошо искуство со IPS, морав да го враќам заради Backlight Bleed и IPS Glow. Ако нарачам, ќе донесат само еден и процесот за замена ќе биде долг.

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,893
  3,904
  5 Јули 2013
  Ја одобрувам потполно внимателноста.
  Јас мојот монитор го добив со 3 заглавени пиксели и еден мртов веднаш до нив. 4 беа еден до друг. За среќа имаа на залиха ушете ден, совршен во секој поглед. Мојот е VA QHD 32". Сигурен си дека сакаш 4К на 32 инчи? Мислам дека ќе бидеш приморан да правиш scale, а под Windows тоа не е баш "безболно". Но, претпоставувам го имаш земено тоа во предвид.
   
  На shifty и ntb91 им се допаѓа ова.
 6. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  84
  79
  27 Март 2018
  Машко
  Да, имам во предвид. Инаку јас имас слично искуство со Делл. Проблеми со панелот. Морав да го вртам. Сега барам опција да го проверам на лице место пред да земам.

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...