1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде да набавам солиден PLA Filament?

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од ntb91, 7 Август 2019.

 1. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  87
  80
  27 Март 2018
  Машко
  Здраво екипа,
  Дали некој знае каде можам да набавам солиден PLA Filament?  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  Gaining Experience

  587
  493
  2 Јануари 2015
  Машко
  Verbatim имаш во ИТД мислам.

  Да проверам и ќе ти пишам.

  Еве што има во понуда, а на лагер од PLA има само проѕирен, од другиве има се.

  Само на фирма може да се земе, ако ти треба помош при нарачка пиши слободно.
  [​IMG]
   
  На ntb91 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tozo8

  Tozo8
  Gaining Experience

  36
  80
  3 Декември 2016
  Машко
  На ntb91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ntb91

  ntb91
  Gaining Experience

  87
  80
  27 Март 2018
  Машко
  Одлично, фала многу. Можеш да споделиш ценовник? И дали имаш искуство со Verbatim PLA? До сега не сум слушнал дека произведуваат.

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   

Сподели

Вчитување...