• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

каде да купам ocolus

  • Ја почнал/а темата
  • #1

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
418
226
здраво

знае некој да ми каже каде се продава ocolus за VR кај нас у MK?

благодарам!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
418
226
нема, а?

а некој друг VR за на PC да го врзам? имам PS4 VR, ама детишетво ми запнало за на PC да сме купеле, а је не се разбирам. така да ако има некоја друга опција пишете.
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,385
685
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 / Wraith Stealth
Motherboard
MSI Mortar Wifi B550m
Storage
nvme 1TB / adata xpg sx8200
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz
Video card
Asus RX550 2G
Case
Bequiet! PureBase 500
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
  • Ја почнал/а темата
  • #5

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
418
226
абе го пробав тоа, и работи. плус ја приклучив камерата од xbox от и работи со движење на рацете, не ти требаат она палиците. али... прво е проблем што е лаптоп, и стварно многу грее. јес да е гејминг лаптоп али е стар едно 4 години и иако е добра конфигурација и се држи се уште за годините сепак лаптоп е и загрева. друго, игрите ајде да речам ок се, мада не е тоа тоа, знае некој фрејм да забега, да закочи, изгуби контакт со камерата итн... така да се на се може да се игра али не е тоа тоа. и сега планираме да земеме десктоп конфигурација, нормално за игри, и ке биде со сите тракатанци, водено ладење итн... и ајде викам штом толку пари давам ке му земам и oculus, јеби га кај било кај не било, али кај нас очигледно нема од каде да се купи.
 
абе фино работи + кракован стим со краковани игри.... ке се преродам, со ова PS-во се дупнав пари давање за игри. буквално до сега ке го купев со тие пари за игри што ги имам дадено

се вика oculus. не сум чул дека го продаваат кај нас. а фино работи.

ps4 vr-от наводно моеш у steam на pc да го користиш
You Can Now Play PC VR Games on Steam with PlayStation VR
 

teokitan

Intern
11 октомври 2017
102
41
абе го пробав тоа, и работи. плус ја приклучив камерата од xbox от и работи со движење на рацете, не ти требаат она палиците. али... прво е проблем што е лаптоп, и стварно многу грее. јес да е гејминг лаптоп али е стар едно 4 години и иако е добра конфигурација и се држи се уште за годините сепак лаптоп е и загрева. друго, игрите ајде да речам ок се, мада не е тоа тоа, знае некој фрејм да забега, да закочи, изгуби контакт со камерата итн... така да се на се може да се игра али не е тоа тоа. и сега планираме да земеме десктоп конфигурација, нормално за игри, и ке биде со сите тракатанци, водено ладење итн... и ајде викам штом толку пари давам ке му земам и oculus, јеби га кај било кај не било, али кај нас очигледно нема од каде да се купи.
Од ова што го пиша, не гледам нешто многу разлика помеѓу твоето искуство со PSVR и твоето потенцијално искуство со Oculus. Ќе го туриш PSVR на десктоп и тоа е тоа. Уствари, веројатно најдобро купи го десктопот, среди све, и пробај.
 

Makedonec^

Gaining Experience
21 ноември 2012
169
124
Некој да знае дали иаме луѓе(шофери) од доверба по кои што може да се нарача од Бугарија за мал надомест?
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,187
7,932
Скопје
Некој да знае дали иаме луѓе(шофери) од доверба по кои што може да се нарача од Бугарија за мал надомест?
А каде го има во Бугарија сине?
На официјалниот сајт не ја дава Бугарија кога нарачуваш.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,597
Мислења
821,478
Членови
28,250
Најнов член
Tomaz
На врв Дно