1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде да купам FB ads coupons?

Дискусија во форумот 'Интернет Маркетинг' започната од GreenRoot, 17 Јули 2018.

 1. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  918
  866
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Се сеќавам порано некои хостинг/домеин компании даваа бесплатен $50 купон ако од нив се пазареше домеин. Ова беше убав начин да се потрошат $10 а да се добијат $50 за рекламирање. Постојат уште вакви понуди? Не мора да е фејзбук, и adword ќе заврши работа.
   
 2. DeeJayZone

  DeeJayZone
  Gaining Experience

  117
  64
  3 ноември 2008
  И денес, некои хостинг / домен компании повремено даваат AdWords и Facebook ads купони, во зависност од тоа кои нивни сервиси / услуги користиш.

  Обиди се со GoDaddy и HostGator.
  Прво креирај account-и таму (ако веќе немаш), а потоа контактирај го support тимот за комплетно инфо.

  Внимавај купоните да не се ограничени регионално (на пр. само за USA), туку да важат за цел свет!
   
 3. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,417
  598
  3 Мај 2010
  Машко
  Поради таквите работи од поодамна веќе таков тип на промоции нема. За FB нема никаде. Последно време ми даваа $30 FB купон да бустам постови но истиот купон беше врзан за нивниот предложен пост/страна/акаунт. Пробав да бустам со тој купон на друга страна и пост и не ми даде. Незнам дали некој сеуште продава, ама знам дека доколку нешто продаваш и имаш ќар, тестирање на реклами кои работат а кои не e неколку стотина евра. Кратко кажано требда да знаеш што правиш а мал купон нема да ти заврши работа затоа и не гледам многу да форсираат, едноставно го имаат сменето пристапот на промоција на нивната мрежа за рекламирање.

  Колку што знам AdWords купони уште даваат со хостинг или промоции, ама купонот важи кога твојата сметка на AdWords ќе потроши одредена сума(пример $25 за да го искористиш купонот од $100). Таква работа има од FatCow пример.

  Мислам дека сеуште има купони коишто можат да се искористат без обврски но таквите се ретки и незнам некој да продава.
   

Сподели

Вчитување...