• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде да ги најдам Steelseries слушалкиве?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Venom46

Intern
12 јуни 2018
59
12
Знае ли некој каде можам да ги најдам SteelSeries Arctis 3 (2019 Edition),видов дека ги имаат во анхоч ама на залиха дека не се,се јавив во дирекцијата нивна и ми викаат дека немаат никаква информација за тоа коа би пристигнале(ако пристигнат воопшто..),така да,прашањето ми е дали некој знае каде можам да ги најдам на друго место?
Линк од нив:

Anhoch PC Market Online - Headphones SteelSeries Arctis 3 (2019 Edition) 7.1 Surround Gaming Black
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,264
28,563
kalco.ru
Има некоја посебна причина зошто баш тие?
За 100е мислам дека може да се најдат подобри. на пример AKG K-92 ги имам слушано звучат предобро а и нешто околу 80е се...
 

Tomislav96

On your way to fame
7 февруари 2013
858
969
Имам осетено Artics 5 2018, и Audio Technica M50X..
Можам да кажам далеку подобар звук вадат АудиоТехниката...
секако сигурно ти се за гејмање, исто и јас сум во ваква ситуација барам и се мислам, сакам АудиоТехника некои или АКГ со SoundBlaster усб звучна за гејмање на лаптопов..

Али исто би сакал и други мислења, и каде има на други места АКГ? знам само за од болин
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Venom46

Intern
12 јуни 2018
59
12
Па во план ми е да зимам слушалки што главно ќе се користат за гејмање и буџетот ми е до 100 евра па ги видов Steelseriesов и ми се свиѓаа вака на изглед а и читав дека викаат дека вадат стварно доста добар звук и дека микрофонот е бомбастично чист,ако може некој да препорача некои други до 100е би бил благодарен.
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,105
1,747
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Вака, и јас сум во потрага по истово, и од сите разгледани слушалки, (блутут само!), најубава понуда и најмногу за парите се Sennheiser hd 4.40. Во Амски за точно 99 евра.
Sennheiser HD 4.40 BT Headphones - Bluetooth Headphones ; Over ear
цела класа се пред другите.
 

Apollyon

Gaining Experience
13 јануари 2016
67
68
Apollyon's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 65002 + Custom loop
Motherboard
ASRock Z170m Extreme 4
Storage
Samsung SM951 120GB NVMe, Western Digital Velociraptor (300GB)
PSU
EVGA Supernova G2 650W
RAM
G.Skill TridentZ DDR4 @ 3200 MHz 2x8GB
Video card
GeForce GTX 1070 EVGA SSC
Case
Antec p50 Window
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
Corsair K70 LUX Cherry MX Red
Audio
Alesis M1Active USB 320
Monitor
Dell Ultrasharp U2312HM x2
OS
Windows 10/ Arch Linux
Вака, и јас сум во потрага по истово, и од сите разгледани слушалки, (блутут само!), најубава понуда и најмногу за парите се Sennheiser hd 4.40. Во Амски за точно 99 евра.
Sennheiser HD 4.40 BT Headphones - Bluetooth Headphones ; Over ear
цела класа се пред другите.
Мислам дека му треба и микрофон.
https://en-us.sennheiser.com/gaming-headset-gsp-300

Ги користам веќе година дена, звукот е премногу добар, изолацијата од позадина е страшна а и микрофонот е исто така прилично добар со noise cancellation
и сепак, за билокакви слушалки sennheiser > steelseries
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,105
1,747
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB + NVMe 500GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
ASUS STRIX RTX 3090
Case
Nzxt h500i
Mouse
RAZER Viper Ultimate
Keyboard
RAZER Black Widow Chroma
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Venom46

Intern
12 јуни 2018
59
12
Мислам дека му треба и микрофон.
Sennheiser GSP 300 Series Gaming Headsets - PC, Mac, Consoles, Mobiles and Tablets

Ги користам веќе година дена, звукот е премногу добар, изолацијата од позадина е страшна а и микрофонот е исто така прилично добар со noise cancellation
и сепак, за билокакви слушалки sennheiser > steelseries
Кај можам да ги најдам овие?

Испратено од ONEPLUS A6013 преку IT.mk форум апликација
 

Canibalot

Gaining Experience
29 јуни 2016
78
95
Имаш Razer Kraken за 8.000 vo galerija истите гледам се 6900 во ДДсторе, 3 години активно користам v1 имаат одличен звук и добар микрофон. Очекувај после 3 години активно користење материјалот да покажува знаци на користење, види слики.
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #11

Venom46

Intern
12 јуни 2018
59
12
Мислам дека се заљубив во Sennheiser GSP 300 gaming хедсетов ама не знам каде да ги најдам,ако може помош.

Испратено од ONEPLUS A6013 преку IT.mk форум апликација
 
Последна промена:

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,217
1,213
Скопје
Кај нас незнам дал ќе успееш да ги најдеш, а онлајн не тргнаа ко дестинација од steelseries (порано можеше да си земеш директ). Најлесно би ти било Бугарија/Грција ..

Пошто гледам другиве се фатија за звук дека има доста подобри опции, точно има :)
ама еве ја од мое искуство може да ка\ам дека моментално ми се врв за удобност слушалкиве со платнениве перничиња и со ластик за регулација.

Сум користел и се уште користам и AKG i Sennheiser (повеќе модели), ама неможе со удбноста на платнениве перничиња кога ги носиш саати (поготово летно време). AKG ми се втори за комфорт пошто (најчесто) имаат горе со ластик само-регулација (нема страничен притисок) слична како на овие.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Venom46

Intern
12 јуни 2018
59
12
Кај нас незнам дал ќе успееш да ги најдеш, а онлајн не тргнаа ко дестинација од steelseries (порано можеше да си земеш директ). Најлесно би ти било Бугарија/Грција ..

Пошто гледам другиве се фатија за звук дека има доста подобри опции, точно има :)
ама еве ја од мое искуство може да ка\ам дека моментално ми се врв за удобност слушалкиве со платнениве перничиња и со ластик за регулација.

Сум користел и се уште користам и AKG i Sennheiser (повеќе модели), ама неможе со удбноста на платнениве перничиња кога ги носиш саати (поготово летно време). AKG ми се втори за комфорт пошто (најчесто) имаат горе со ластик само-регулација (нема страничен притисок) слична како на овие.
Немам план да идам во соседниве држави џа жал.

Испратено од ONEPLUS A6013 преку IT.mk форум апликација
 

apo808

Intern
16 август 2016
48
20
мислам дека само Анхоч носат Steelseries, инаку надополна - Hyperx Cloud, презадоволен - видно боље мајк од steelseries-от (гејмаме на дискорд и се приметува разлика) а мислам дека и звук вадат боље (steelseries-от имав прилика да ги тестирам 5мин па не би знаел да кажам детално )
 

shitpost101

Gaining Experience
9 февруари 2018
406
293
конкретно за арктикот 2019 ги имам истите само белата варијанта.
Имав на времето Siberia RAW и ги дупнав од користење и ептен ми се погодија, а овие ги земав преку Нексио, во однос на удобност велкроу-то е топ навистина целите се пластични.
На уши се удобни особено е важно ако носиш наочари како мене после некое време знае да те стегаат рамките од самите слушалки, но го немаш тој проблем со овие.
А во однос на квалитет што знам не е нешто којзнае што искрено, онака не се нешто ВАУ имаат подршка за spatial sound i dolby atmos 7.1, но тоа е нормално виртуелен сараунд па не се осеќа многу искрено.
IMO Siberia-ta беа боље, не ги препорачувам овие многу.

Едит: Оваа верзија не е блутут и нема лед осветлување од страните.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,697
Мислења
848,907
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно