• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Каде би можело да биде проблемот?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
202
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
Пред неколку дена го стартував порталот без никаков проблем. Ништо не беше чепкано по кодовите од фрејмворкот на темплејтот.

Проблемот е следниов:


Стварно неам поима каде би можело да биде проблемот. Ако сте ја испробале темата игсурно знаете каде се наоѓа Layout менито, е таму ќе си правам сопствено мени, и кога ќе одам на "Save" ми дава php грешки.

Исто така ја добивам и следнава грешка:
Код:
Warning: unserialize() expects parameter 1 to be string array given in /home/sajtot on line 144
Дали некој има решение за ова?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,702
9,040
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Check permissions стави 755 пробај пак.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
202
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
Исто... од 644 му стајв 755 на php фајловите шо се од фрејмворкот... баш во тоа мени кај шо ми е Layout-от, ама џабе, друга идеја?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
202
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
Дарко ти благодарам на одговорот, но, како би ми помогнало ова?
 

Кристијан Про

Gaining Experience
5 октомври 2012
857
143
Вака дали си и колку си сигурен дека немаа влезено (вглездено) скриани IFrame tags. ова е последица на тоа. Смини пасворд на администратор, база, ФТП, потоа види од ново инсталирај го лејоутот, или пак тема=скин на Јоомла и би требало се да е ок
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Martinovski

Gaining Experience
4 октомври 2011
620
202
Martinovski's setup  
Processor & Cooler
i7 7700K @ 5.0GHz // NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus ROG Strix Z270E Gaming
Storage
2x Samsung SM960 EVO 250GB RAID 0 // SSD 850 PRO 256GB // WD Black 2TB
PSU
EVGA SuperNOVA 750 G3
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3867MHz
Video card
Asus ROG Strix 1070 8GB OC Edition
Case
NZXT S340 Elite Matte Black
Mouse
Razer Lancehead TE // Steelseries Qck XXL
Keyboard
Razer BlackWidow Chroma v2 TE
Audio
Asus ROG Strix Fusion 300 // Asus Xonar U5
Monitor
Dell S2417DG w/ 165Hz, 1ms & G-Sync
OS
Windows 10 Pro 64-Bit
Дали важи истото и за вордпресс? Ќе се обидам со ова што ми го кажа.
 

Кристијан Про

Gaining Experience
5 октомври 2012
857
143
Дали важи истото и за вордпресс? Ќе се обидам со ова што ми го кажа.
Од моето досегашно искуство, а не е мало скоро 5години се бавам со тоа, истото работи за Џумла, би требало да работи и на ВордПрес. Сепак и едната и другата програма имаат CMS систем, па според тоа би требало да работи и на вордпрес.
Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,743
Мислења
856,577
Членови
29,747
Најнов член
Mitra1987
На врв Дно