1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Каде би можел да најдам нешто вакво кај нас во МК?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од MartinJack3d, 23 Декември 2018.

 1. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  111
  88
  21 oктомври 2016
  Машко
  На Zeddomazed му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,270
  3,790
  18 Април 2007
  На 7n00dle7 и Banjifiko им се допаѓа ова.
 3. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,678
  4,126
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 4. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,328
  2,580
  19 Јули 2013
  И во Икеа има, ако не те носи патот натака види со оние што носат по нарачка. Ги има на ФБ.
   
  На MartinJack3d му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  111
  88
  21 oктомври 2016
  Машко
  Баш бев пред 2 недели, како малер па немаше на лагер.. имаше едни мини од овие на располагање , но не ми вршеа работа.. Сепак фала за препорака хаха
   
  На Zeddomazed му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  111
  88
  21 oктомври 2016
  Машко
  Фала ти ќе ѕирнам во Лира

  Фала ти на препорака
   
  На Zeddomazed му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nokia

  Nokia
  Gaining Experience

  55
  51
  18 Декември 2009
  Во џамбо имаш онакво црево за организирање кабли. 150 ден
   
 8. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  111
  88
  21 oктомври 2016
  Машко
  Се снабдив со СИГНУМ од Икеа после препораката на @moongose ! Предобро е за cable management , и дефинитивно го преопорачувам :)
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...